Facebook Twitter YouTube
 


Bookmark and Share

Black Belt Grading Results

Auckland- 1 & 2 May 2010

Venue: Sports Centre, Auckland Grammar School, Auckland.
Host: Paul M Taekwon-Do Glendowie
Examiners: Master McPhail and Master Rimmer assisted by Mr Peter Graham
Organiser: Mr Duncan Styles

STATUS
Applications Open
Applications Closed
Applicants' confirmed
Grading completed
Results
Tallied
Comments written
Entered in
database
Final check
by examiners
Results
emailed
Results
published

Photos

  Name   Club ReqRk   Result
1: Nguyen Hung Ji Shin OnehungaTKD -3 Pass
2: Rosser John BOP TKD Academy Tauranga -2 Pass
3: Davies Michael International Taekwon-Do Riccarton -2 Pass
4: Caley Helen International Taekwon-Do Riccarton -2 A Pass
5: McNaughton Andrew Ji Shin Kerikeri -2 Unsuccessful
6: Perrott Yvette Jungshin Glenfield -2 Pass
7: Wickman Bradley Paul M Papakura -2 A Pass
8: Langdon Cameron BOP TKD Academy Papamoa -1 Pass
9: Gardener David Cambridge -1 Unsuccessful
10: Do Tony Dragons Spirit Papatoetoe -1 Pass
11: Armitt Chris Dragons Spirit Papatoetoe -1 Pass
12: Sudhakar Vanshika Dragons Spirit Papatoetoe -1 Pass
13: Lee Michelle Hurupaki -1 Unsuccessful
14: Thomson Eoghain Hwa-Rang Otumoetai -1 Pass
15: McDermott Sean Hwa-Rang Pillans Point -1 Incomplete / Pass
16: Chapman Darius Hwa-Rang Pillans Point -1 Unsuccessful
17: Jamieson Joshua Impact Taekwon-Do Club -1 Pass
18: Chan Matthew Impact Taekwon-Do Club -1 Retired Injuried
19: McNie Ryan Impact Taekwon-Do Club -1 Pass
20: Edwards Hunter Infinity Ardmore -1 Pass
21: Shibata Tomonori International Taekwon-Do Riccarton -1 Pass
22: Hopkins Rennae International Taekwon-Do Riccarton -1 Pass
23: Phillips-Harris Riley Ji Shin Kerikeri -1 Pass
24: Spooner Leroy Ji Shin Maraetai -1 Pass
25: Holmes Luke Ji Shin OnehungaTKD -1 Pass
26: Tee Liz Jungshin Glenfield -1 Pass
27: Ross Aaron Jungshin Glenfield -1 Pass
28: Wee Amanda Jungshin Glenfield -1 Pass
29: Kabzamalov Ogy Jungshin Glenfield -1 A Pass
30: Kendall Zane Paul M Waiau Pa -1 Pass
31: Crispe Cody Paul M Waiau Pa -1 Pass
32: Morris Bjarne Tamaki Mt Wellington TKD Academy -1 Pass
33: Taylor Jackson Tamaki Mt Wellington TKD Academy -1 Pass
34: Nayyar Angad Tamaki Mt Wellington TKD Academy -1 Pass
35: Williams Damon Tamaki Mt Wellington TKD Academy -1 Pass
36: Wang Leon Tamaki Mt Wellington TKD Academy -1 Pass
37: Ricketts Brian Te Awamutu -1 Pass




International Taekwon-Do Federation
Members Home | About | Events | HP | News Archives | Reference
Contact Us  Sponsors Merchandise Governance  Sign In 
Terms & Conditions : Privacy : © 1996 - 2017 International Taekwon-Do Foundation of New Zealand. Please do not re-publish material without permission.