Facebook Twitter YouTube
 


Bookmark and Share

Regionals: Central Districts 2017

Date: 30th April 2017

Host: Central Districts Region
Organiser: Mel Yates
Venue: Horowhenua Events Centre – large Basket Ball stadium. AP& I Showgrounds, Victoria Street, Levin

See Who Entered

Results


Best Overall Club

1 HOR: STN Horowhenua
2 SCT: Southern Cross
3 RTR1: RTR Taradale

Best Overall Belts

Black Belt Janae Whakarau HOR
Red Belt Kelly Christie WAN
Blue Belt Dion Wahren DSW
Green Belt Jethro Hancox HOR
Green Belt Kayde Watson SCT
Yellow Belt Hamish Smith DSW
Yellow Belt Stace Van Haeren WAN
Yellow Belt Angel King RTR1

Patterns Places

Male 1st Dan Patterns Adult
Gold Michael Conway Cub
Silver Paul Blencoe FTA
Female 1st Dan Patterns Adult
Gold Brittany Blencoe FTA
Silver Joy Mackenzie RTR1
Male 1st Dan Patterns Junior
Gold Connor Mitchell HOR
Silver Dan Yates Cub
Bronze Alex Petrovich SCT
Bronze Jack Watson SCT
Female 1st Dan Patterns Junior
Gold Janae Whakarau HOR
Silver Elizabeth Martin SCT
Bronze Jessica Bills FTA
Male Red Belt Patterns Adult
Gold Tom Biggs Cub
Silver Paul Hammond RTR1
Female Red Belt Patterns Adult
Gold Kelly Christie WAN
Silver Kay Pilkington RDR
Male Red Belt Patterns Junior
Gold Callum Mitchell HOR
Silver Reuben Watson SCT
Female Red Belt Patterns Junior
Gold Taylor-maree Jensen Cub
Silver Sophie Somerville HST
Bronze Kenza Si-Lounis WAN
Male Blue Belt Patterns Junior
Gold Levi Timms HOR
Silver Kobie Olsen DSW
Bronze Thomas Clark RDR
Bronze Thomas Morgan FTA
Female Blue Belt Patterns Junior
Gold Brenna Greene HOR
Silver Cassie Yates Cub
Bronze Michaela Conway Cub
Bronze Abbey Smale HOR
Male Green Belt Patterns Junior
Gold Jethro Hancox HOR
Silver Jackson Mcivor HOR
Bronze Liam Blakeborough TIG
Bronze Samuel Hanson Cub
Female Green Belt Patterns Junior
Gold Shaniah Whakarau HOR
Silver Shirley Hooper-Whiti HOR
Bronze Emma Conway Cub
Bronze Carmel Ponga HOR
Male Yellow Belt Patterns Adult
Gold Hamish Smith DSW
Silver Simon Jarvis RTR1
Female Yellow Belt Patterns Adult
Gold Angel King RTR1
Silver Corina Whakarau HOR
Bronze Millissa Bethel GRD
Bronze Lisa Rennie RTR1
Male Yellow Belt Patterns Junior
Gold Kyle Williamson FTA
Silver Stace Van Haeren WAN
Bronze Karlos Broughton HOR
Bronze Ryan How SCT
Female Yellow Belt Patterns Junior
Gold Paige Diack RTR1
Silver Makenzie Kahu-Chapman HOR
Bronze Casey Annan RTR1
Male White Belt Patterns Adult
Gold John Murrie SCT
Silver Simone Dunkerley RTR1
Bronze Geoff Eager RTR1
Male White Belt Patterns Junior
Gold Taawera Broughton HOR
Silver Cody Milne RTR1
Bronze Chelsea O'hara DSW
Female Green Belt Patterns Peewee
Gold Kayde Watson SCT
Silver Brooke Elkins GRD
Bronze Zina Si-Lounis WAN
Bronze Pippa Diack RTR1
Male Yellow Belt Patterns Peewee
Gold Luke Blakeborough TIG
Silver Matt Smith DSW
Bronze Zachary Dillon-Jarvis RTR1
Bronze Blake Smith DSW
Female Yellow Belt Patterns Peewee
Gold Sophie Murrie SCT
Silver Mia Kirner SCT
Bronze Lucy Marais GRD
Bronze Zia Bethel GRD
Male White Belt Patterns Peewee
Gold Felix O'neill HOR
Silver Jed Pettit-Court HOR
Bronze Travis O'hara DSW
Bronze Alex Murrie SCT

Sparring Places

Mens Dan Hyperweight
Junior Boys Dan Hyperweight
Gold Alex Petrovich SCT
Silver Michael Searle SCT
Bronze Kees Hooper-Whiti HOR
Bronze Kees Robbertsen DSW
Junior Boys Dan LtHeavyweight
Gold Timothy Searle SCT
Silver Dan Yates Cub
Bronze Connor Mitchell HOR
Bronze Finn Carlyon RDR
Int Girls Dan Heavyweight
Gold Janae Whakarau HOR
Silver Jessica Bills FTA
Bronze Elizabeth Martin SCT
Mens 1-4 Gup Hyperweight
Gold Dion Wahren DSW
Silver Paul Hammond RTR1
Int Boys 1-4 Gup LtHeavyweight
Gold Callum Mitchell HOR
Silver Levi Timms HOR
Bronze Thomas Clark RDR
Int Boys 1-4 Gup Lightweight
Gold Reuben Watson SCT
Silver Thomas Morgan FTA
Bronze Kobie Olsen DSW
Bronze Lucas Hammond RTR1
Int Girls 1-4 Gup LtHeavyweight
Gold Abbey Smale HOR
Silver Cassie Yates Cub
Bronze Casey Annan RTR1
Bronze Brenna Greene HOR
Veteran Mens 5-8 Gup Heavyweight
Gold Paul Webster DSW
Silver Hamish Smith DSW
Bronze Simon Jarvis RTR1
Veteran Womens 5-8 Gup Heavyweight
Gold Lisa Rennie RTR1
Silver Angel King RTR1
Bronze Millissa Bethel GRD
Junior Boys 5-8 Gup LtHeavyweight
Gold Jackson Mcivor HOR
Silver Kyle Williamson FTA
Int Boys 5-8 Gup Heavyweight
Gold Jethro Hancox HOR
Silver Karlos Broughton HOR
Bronze Rhyva Van Onselen HST
Int Boys 5-8 Gup Middleweight
Gold Jake Dallow SCT
Silver Ryan How SCT
Bronze Jobe Kirner SCT
Bronze Samuel Hanson Cub
Int Boys 5-8 Gup Lightweight
Gold Stace Van Haeren WAN
Silver Izaiah Webster DSW
Bronze Mark Wright RTR1
Int Girls 5-8 Gup Heavyweight
Gold Iosefara Fereti-Boot HOR
Silver Shaniah Whakarau HOR
Bronze Rupene Marsden FTA
Int Girls 5-8 Gup Middleweight
Gold Caitlin Hanson Cub
Silver Carmel Ponga HOR
Bronze Paige Diack RTR1
Peewee Boys 5-8 Gup Lightweight
Gold Kayde Watson SCT
Silver Blake Smith DSW
Bronze Matt Smith DSW
Bronze Blake Webster DSW
Peewee Girls 5-8 Gup Middleweight
Gold Brooke Elkins GRD
Silver Taylor-maree Jensen Cub
Bronze Zina Si-Lounis WAN
Bronze Mia Kirner SCT
Peewee Girls 5-8 Gup Microweight
Gold Pippa Diack RTR1
Silver Sophie Murrie SCT
Bronze Lucy Marais GRD
Bronze Zia Bethel GRD

Special Technique Places

Junior Mens Black Belt Special
Gold Alex Petrovich SCT
Silver Kees Hooper-Whiti HOR
Bronze Timothy Searle SCT
Int Womens Black Belt Special
Gold Janae Whakarau HOR
Silver Jessica Bills FTA
Womens Colour Belt Special
Gold Kelly Christie WAN
Silver Joy Mackenzie RTR1
Junior Womens Colour Belt Special
Gold Kenza Si-Lounis WAN

Power Test Places

Mens Black Belt Power
Gold Kees Robbertsen DSW
Silver Paul Blencoe FTA
Womens Black Belt Power
Gold Janae Whakarau HOR
Silver Joy Mackenzie RTR1
Mens Colour Belt Power
Gold Dion Wahren DSW
Womens Colour Belt Power
Gold Kelly Christie WAN
Junior Mens Black Belt Power
Gold Alex Petrovich SCT
Silver Finn Carlyon RDR
Junior Womens Colour Belt Power
Int Mens Colour Belt Power
Int Womens Colour Belt Power
Gold Rupene Marsden FTA
Silver Cassie Yates Cub

 



 




International Taekwon-Do Federation
Members Home | About | Events | HP | News Archives | Reference
Contact Us  Sponsors Merchandise Governance  Sign In 
Terms & Conditions : Privacy : © 1996 - 2017 International Taekwon-Do Foundation of New Zealand. Please do not re-publish material without permission.